Kategorie

Zveřejněné příspěvky

 • Infrapanely a infravytápení

  Jak vlastně funguje infratopení a v čem je tak výjimečné? Infra vytápění je založené na principech infračerveného záření, které prohřívá tkáně a...
 • Infrapanely s vlastní fotografií

  Je mnoho vzpomínek, které zahřejí na duši. Jsou ale i takové, které zahřejí na těle? Ano! Infrapanel s vlastní fotografií zvládne hravě oboje –...
 • Jak ušetřit za vytápění?

  Poradíme Vám jak snížit účty za vytápění a jak se při pořizování vytápění nedopustit těch největších chyb, které Vás v budoucnu mohou stát spoustu...
 • Jaký výkon infrapanelu potřebuji?

  Jste zmateni z výkonů infrapanelů? Nevíte dle čeho se potřebný výkon určuje? Pojďme si představit jednoduchý vzorec, který Vám jistě pomůže.

Jaký výkon infrapanelu potřebuji?

Jaký výkon infrapanelu potřebuji?

Jste zmateni z výkonů infrapanelů? Nevíte dle čeho se potřebný výkon určuje? Pojďme si představit jednoduchý vzorec, který Vám jistě pomůže.

Jaký výkon infrapanelu je zapotřebí k tomu, aby bylo možné infrapanely využít k vytápění celé místnosti?Výpočet je poměrně jednoduchý!

Potřebný výkon infrapanelu si totiž lze vypočítat dle rozměrů Vaší místnosti.Na 1m3 je zapotřebí 20 - 30W dle účelu Vaší místnosti.

Rozmezí 20 - 30W je určeno z důvodu, potřeby jiné teplotní pohody například v koupelně než třeba v kuchyni či obývacím pokoji.


Pro koupelnu, kde je zapotřebí větší teploty aby nám nebyal zima je dobré počítat s 30W/m3, v kuchyni kde vzhledem k vaření a dalším skutečnostem je postačující pří výpočtu počítat s 22W/m3 a obývací či dětský pokoj, kde člověk tráví relativně nejvíce času většinou postačí 25W/m3 (pokud o sobě víte, že máte rádi větší teplo - tuto hodnotu si upravte na 26W/m3 či více), na chodbě si postačíte se standardními 20W/m3.


Příklad: Honza má nízkoenergetickou dobře zateplenou novostavbu.
Rád by v obývacím pokoji plnohodnotně vytápěl infrapanely.
Jeho obývací pokoj je 4m dlouhý a 3m široký. Výška stropu je 2,1m. ( 4 x 3 x 2,1= 25,2m3 )
Podle námi výše uvedeného vzorce si vypočítá že pro vytápění obývacího pokoje potřebuje alespoň 630W. [ 25,2m3 x 25W = 630 ]

Protože ale Honza hodně cestuje do tropických destinací a je zvyklý na více tepla než kdokoliv jiný, vybere si infrapanel o výkonu 720W.
Aby mu ale nebylo teplo až moc a protože se nechce o vytápění do budoucna vůbec starat, vybere si k topnému obrazu také zásuvkový termostat TS10.
Na tomto termostatu si nastaví v kolik se který den vrací z práce a kolik stupňů chce mít přes víkend doma.

Topný obraz mu tedy neběží v neustálém provozu ale spíná se dle jeho nastavených požadavků aby udržel nastavenou teplotu.Nejlépe ale uděláte, když konkrétní situaci prokonzultujete ZDARMA s našimi odborníky!Formulář pro komunikaci s našimi specialisty naleznete ZDE.

0 Komentář