Kategorie

Zveřejněné příspěvky

 • Infrapanely a infravytápení

  Jak vlastně funguje infratopení a v čem je tak výjimečné? Infra vytápění je založené na principech infračerveného záření, které prohřívá tkáně a...
 • Infrapanely s vlastní fotografií

  Je mnoho vzpomínek, které zahřejí na duši. Jsou ale i takové, které zahřejí na těle? Ano! Infrapanel s vlastní fotografií zvládne hravě oboje –...
 • Jak ušetřit za vytápění?

  Poradíme Vám jak snížit účty za vytápění a jak se při pořizování vytápění nedopustit těch největších chyb, které Vás v budoucnu mohou stát spoustu...
 • Jaký výkon infrapanelu potřebuji?

  Jste zmateni z výkonů infrapanelů? Nevíte dle čeho se potřebný výkon určuje? Pojďme si představit jednoduchý vzorec, který Vám jistě pomůže.

Jak ušetřit za vytápění?

Jak ušetřit za vytápění?

Poradíme Vám jak snížit účty za vytápění a jak se při pořizování vytápění nedopustit těch největších chyb, které Vás v budoucnu mohou stát spoustu pěněz.

JAK TEDY MŮŽETE SNÍŽIT VAŠE ÚČTY ZA VYTÁPĚNÍ AŽ 0 40%?

Infrapanely to zařídí.

Zlepšení tepelné pohody v místnosti, je možné díky vytápění na nižší stupně což infra pocitové teplo umožňuje.

Není totiž nutné zahřát na maximum vzduch v celé místnosti abyste se cítili dobře, kdykoliv se budete nacházet v přítomnosti infrapanelů - bude Vám vždy teplo jakobyste se vyhřívali na sluníčku.
Tímto způsobem dosáhnete úspory topení až cca 10-15% !

Kvalitně zařízenou regulací v každé místnosti - například pomocí termostatů se Vám podaří snížit náklady o dalších 10-15%.
Infratopení zbytečně neběží na prázdno ale pouze ve chvíli kdy si na termostatech nastavíte, že jste doma nebo kdykoliv budete potřebovat aby se infrapanely zapnuli (před příchodem domů apod.).
Infrapanely totiž topí téměř ihned po zapnutí díky čemuž nespotřebovávají energii dříve než plnohodnotně fungují!

Vysušením zdiva našimi infrapanely snižíte dále tepelnou ztrátu až o skutečných 5%.
Vlhkost bohužel znatelně prohlubuje tepelné ztráty - infrapanely nejen že těmto ztrátám díky vysoušení zdiva zamezují ale především zabraňují tvorbě plísní.

Správným umístěním infrapanelů na vnitřní zdi pak snížíte úniky tepla okny o více jak 5%.
Při rozmísťovaní infrapanelů dbejte na to, aby nebyli umístěny na zdech naproti únikovým oblastem - oknům či dveřím!


V konečném součtu tu tedy hovoříme o úspoře nákladů za vytápění až 40%, díky lepší tepelné hospodárnosti a rovnoměrnému rozložení tepla!

0 Komentář